Choď na obsah Choď na menu
 


Od Helar

Telepatické cvičenia


Cvičenia

(1) Seďte pohodlne vzdialený od druhej osoby 50 až 60 centimetrov. Neprekrižujte nohy ani ruky a zložte ramená, aby ste nesedeli v obrannej pozícii.

(2) Pozerajte priamo jeden druhému do očí. Ak pozeráš do partnerovho pravého oka, tak on by mal pozerať do tvojho ľavého oka, alebo opačne. Tvoj partner by mal hľadieť cez priestor medzi vami a nezaostrovať na tvoje oko. Na dosiahnutie koncentrácie si treba pamätať, že všetky akcie sa zjavujú na jednej strane priestoru medzi vami. Línia pohľadu je koncentrovaná naľavo alebo napravo od teba.— (Poznámka: Autor hovorí, že používa ľavé oko vždy, keď prevádza túto techniku. Vraj preto, že je to pre neho pohodlnejšie.)

(3) Obidvaja sa zamerajú na oko druhého, a potom sa snažia rozšíriť priestor vnímania zahrnutím tváre druhej osoby. V jednej alebo dvoch minútach si všimnite, že obraz tváre druhej osoby sa začína meniť. Zo začiatku môžu byť zmeny iba zvýšené rozmazanie. Venujte tomu desať minút ak je treba, hoci je neobvyklé ak by to trvalo viac ako minútu alebo dve. Pamätajte si, že máme tendenciu ignorovať čokoľvek neobvyklé v našom vnímaní, ale to je presne to, čo hľadáme – záblesky vo vnímaní reality za realitou. Najdôležitejšia časť tohto je hľadanie slov na opísanie vizuálnych vnemov.

(4) Raz sa zmeny stanú dosť silnými na to, aby sa dali ľahko pochopiť. Vtedy si dospel k prvému pokroku v prijímaní telepatických signálov. To je dosť prekvapujúca skúsenosť pre väčšinu ľudí.

Tu je niekoľko veľmi dôležitých bodov, ktoré by sme si tu mali vyjasniť. Myšlienky sú subjektívne rozdiely v mysli každej osoby a objekt je “duplikátom” subjektívnych myšlienok, preto sa musíš snažiť naučiť rozumieť tomuto jazyku na pochopenie vnímaných objektov. Činnosť, ktorú vykonávaš, je pokus vidieť tvár druhej osoby tak jasne, ako je len možné, zatiaľ čo držíš oči zamerané na jednom z očí partnera. Keď to robíš správne tvoja myseľ sa koncentruje a to je chvíľa na telepatický prenos.

Spočiatku budeš zmeny považovať za halucinácie, pretože sa budú objavovať “neprirodzene”, ako opak predstáv bežných ľudí. Často je prekvapenie z takejto halucinácie natoľko veľké, že to upevňuje ľudskú pozornosť a halucinácie sa stanú intenzívnejšie.

Ak chceš prerušiť takýto telepatický prenos, stačí len niekoľko krát zažmurkať očami alebo zamerať svoju pozornosť na niečo okolo seba.

Ak toto teraz čítaš, môžeš upriamiť svoju pozornosť na rôzne časti miestnosti, napríklad na zdroj zvukov. Tréningom sa naučíš pochytiť viac telepaticky od ostatných tým istým spôsobom, jednoducho zameráš svoju pozornosť na nich a umožníš sebe zdvojiť, čo oni prežívajú.

Telepatia je umenie, ktoré vyžaduje cvik, ako učenie hry na klavír. V tomto prípade si sa narodil s nástrojom, ale potrebuješ veľa cvičiť na získanie základov.

Väčšina ľudí sa bráni, keď príde na myšlienku otvoriť sa niekomu inému “do vnútra jeho mysle”, ale keď chceš získať zručnosť, musíš pracovať s ľuďmi, ktorí sú tiež prístupní otvoriť sa. Nájdeš ich medzi svojimi priateľmi alebo ľuďmi, ktorí sú otvorení novým veciam. Pracujúc s tou správnou osobou budeš schopný rozvíjať svoje schopnosti vo veľmi krátkom čase.

Toto je len jedna z množstva možností ako schopnosti zdokonaľovať a cvičiť. Navyše u každého človeka je trochu odlišné, to ako najlepšie sa mu s telepatiou pracuje, takže odporúčame získať, čo najväčší prehľad. Pre lepšie a obšírnejšie informácie skúste komunitu na tejto stránke a ak tam aj nenájdete, čo hľadáte, skúste sa opýtať a niekto vám určite rád napíše svoj pohľad, či skúsenosť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Neboj

(WordWoog, 1. 7. 2009 18:39)

Hej,hej len ma ten článok zaujal počkaj:D

Cituj radšej vždy aj zdroj

(helar, 1. 7. 2009 9:56)

Malá rada: keď preberáš články, cituj radšej zdroj, odkiaľ sú - vyhneš sa problémom s prípadnými autormi. Tento článok je napríklad z tohto zdroja: http://abnormal.dogoo.us/forum-f5/topic-t11.htm